classic
Přejít na obsah

HryJinak - deskové hry, které hrajete s lehkostí
13 Červenec 2019
V sobotu 13. července 2019 proběhl na Czech Open Pardubice historicky první bleskový turnaj ve hře "České šachy".
Průběh turnaje byl poměrně napínavý, jelikož jeden z favoritů a následný vítěz turnaje Maxat Shotayev z Kazachstánu v prvním kole nečekaně prohrál s jedním z nejmladších účastníků Janem Svobodou z TJ Jawa Brodce, který se díky tomuto vítězství umístil na pěkném 3. místě. Druhé místo obsadil Petr Staněk z TJ Jiskra Jaroměř se stejným počtem bodů jako vítěz. Zápasy však pokračovali i po turnaji, s určitou nadsázkou tedy lze napsat, že "Mistrem světa v bleskovém Českém šachu" pro rok 2019 je IM Pavel Čech z oddílu ŠK ZIKUDA Turnov, který v následujících partiích porazil Maxata Shotayeva 2:1.

Baví Vás logické deskové hry? Pokud ano, tak vyzkoušejte novou hru s šachovými figurami. Je to zcela odlišná dimenze hry, než klasické šachy, kterou rozhodně stojí za to vyzkoušet.