Quartino - originální česká desková hra - HraJinak - deskové hry, které budete hrát s opravdovou lehkostí

HRYjinak.cz
logické hry, které budete hrát s lehkostí
classic
Přejít na obsah

Co je to Quartino?
Quartino je originální logická hra s jednoduchými pravidly, plná napětí a nečekaných zvratů. Uplatníte v ní své kombinační schopnosti, prostorovou představivost i pozornost. Sestavte na herní desce jako první všechny barevné kombinace ze svých karet! Snadný úkol? Jistě, ale stejný cíl mají i soupeři!
Jak hrát Quartino?
Každý hráč si vylosuje čtyři Quartino karty a umístí je skrytě do svého stojánku. Každá karta obsahuje unikátní kombinaci 4 barev. Hráči se střídají na tahu a umístí vždy jeden kámen libovolné barvy na hrací desku. Kameny mohou být umístěny i na sebe. Snaží se přitom zahrát Quartino, tj. sestavit barevnou kombinaci některé ze svých karet z vrchních kamenů na hrací desce.

Vyhrává ten, kdo jako první sestaví všechny své karty Quartina.

Download: QUARTINO pravidla hry
Quartino - ukázka složené kombinace
Elegantní design hry Quartino
Design hry je velmi elegantní a využívá výhradně přírodních materiálů. Základem je dřevěná, laserem řezaná deska, dřevěné stojánky i hrací kameny. 24 karet Quartina je z pevného kartonu. To vše v moderním, jednoduchém a čistém designu, zabalené do elegantní krabice, která vám doma nezabírá zbytečné místo.

Strategie hry Quartino
Nechceme vás připravit o potěšení z objevování herní komplexity a strategických fines, ale třeba se vám bude hodit pár strategických rad do začátku:

    • Střed je klíčový. Vyplatí se o něj zabojovat
    • 3. kámen ve sloupci je nejstabilnější
    • 13. kámen ve hře je často rozhodující
    • Náhoda ve hře se dá téměř eliminovat

Pro plný strategický zážitek u Quartina doporučujeme hru 1 proti 1, nebo teamovou variantu 2 proti 2.
Pokročilým hráčům můžeme doporučit tříkolový souboj. Po každém kole jsou na minutu vyloženy všechny karty, tak aby je oba hráči mohli prohlédnout, zapamatovat a následně jsou opět skryty. Ve třetím kole ti nejlepší dopočítají vylučovací metodou karty soupeře a snadněji najdou cestu k vítězství. Dokážete to i vy?

Pokud však hledáte snadnou odpočinkovou hru, kde je důležitá pozornost jen když jste na tahu, zahrejte si Quartino ve třech až šesti hráčích. Je to zcela odlišná dimenze hry, při které můžete svým protihráčům i trochu nevinně zaškodit, ale hlavně se budete ještě více bavit.

Máte ke strategii v Quartinu nějaké otázky? Odhalili jste zajímavý trik? Máte pocit, že proti nějaké strategii není obrany? Napište nám, kontakt naleznete na
www.lorisgames.cz


Recenze a video návod

Návrat na obsah